Grand Luxury Hotel *** svým klientům nabízí širokou škálu aktivit během letních měsíců. Tyto aktivity pro Vás zajišťuje přímo hotel nebo naši smluvní partneři. Veškeré informace o aktivitách a objednávky zajišťuje hotelová recepce.

Horolezectví

Skalní lezení v Adšpašsko-Teplických skalách je určeno pro začátečníky, pokročilé, zkušené horolezce. Můžeme také zajistit kurzy i pro děti. Naučíte se vše o lezeckých pomůckách, správné navazování a jištění, komunikace mezi vámi a lezeckým partnerem a techniku lezení.

Kiting

Kitingová škola probíhá jak v Trutnově, v nedalekých Mladých Bukách, ale i na Luční boudě v nadmořské výšce 1 410 m n. m. Kiting v podstatě mladá, ale velmi dynamicky se rozvíjející adrenalinová disciplína, která využívá k pohonu jezdce tažného draka (kite, powerkite). Drak je připoután k jezdci pomocí trapézu na cca 25 m dlouhých šnůrách. Ovládací šňůry jsou potom ukotveny k pohyblivé ovládací hrazdě (baru). Toto uchycení šňůr se nazývá de-power systém. Díky tomuto systému je možné měnit délku ovládacích šňůr a tím řídit směr letu a sílu tahu draka.

Dogtrekking

Dogtrekking je pěší turistika se psem připoutaným speciálním popruhem k Vám. Pes Vám ulehčí chůzi. Pojďte s námi znovu objevit a užít si pradávné spojení člověka a psa. Příroda Krkonoš je jako stvořená pro toto dobrodružství.

Slackline

Slackline je velmi mladým rozvíjejícím se sportem. Klasická slackline je plochá 2 – 3 cm široká smyce vypnutá mezi dvěma body. I v tomto sportu můžeme rozlišovat několik specifických směrů. Jsou to například nízké slackline na kterých se dělají zejména triky, slackline nad vodou, dlouhá slackline neboli longline. Třešničkouna dortu je potom highline, která je vypnutá ve výšce od několika až stovky metrů. Tuto adrenalinovou aktivitu si můžete vyzkoušet i v Trutnovském městském parku, nebo kdekoliv v přírodě Krkonoš.

Bike

Užijte si adrenaline, relax, dřinu, freestyle svobodu na bikových trasách Krkonoš. V Krkonoších je celkem v provozu 415 značených cyklotras v délce 402.5 Km, které jsou vedeny převážně turisticky zajímavými oblastmi III. zóny KRNAPu.

Půjčení horských kol

Zapůjčení dospělých i dětských horských kol značky Pells, Rock Machine a Corratec jsou k dispozici pro Vás přímo v hotelu. Každé kolo se pronajímá včetně zámku na kola, pumpičky, náhradní duše a montážních pák. K dispozici jsou také pro Vás cyklistické mapy.

Cyklistický doprovod či výlet

Výhodou je znalost místních podmínek, volba optimálních tras, technická pomoc. Můžeme pro Vás také zorganizovat výlet (individuální, rodina, přátelé, společnosti, firmy). Znalost německého a anglického jazyka je samozřejmostí.

Raftingová a kajaková škola

Je určena pro začátečníky i pokročilé. Vyjížďky na raftech nebo kánoích na řekách Úpa, Labe, Jizera. Půldenní, jednodenní i dvoudenní organizované výlety včetně zapůjčení vybavení.

Paintball

Paintball je moderní, rychle se rozvíjející adrenalinový sport, který nevyžaduje jenom rychlost, sílu a fyzickou kondici. Při paintballu budete potřebovat i taktické myšlení a chladnou hlavu. Zažijete radost a euforii z výhry i zklamání, když zjistíte, jak málo někdy stačí k porážce. Paintballové zbraně sice vzdáleně připomínají skutečné pušky a pistole, ale pracují na principu stlačeného vzduchu nebo oxidu uhličitého. Vystřelují želatinové kuličky naplněné barvou. Jejich mířený dostřel je 30 až 45 metrů a většina z nich pracuje na poloautomatickém principu (jedno stisknutí spouště = jeden výstřel). Paintballové kuličky mají tenkou skořápku ze želatiny, která skrývá barevnou náplň. Tuto aktivitu včetně zapůjčení vybavení pro Vás zajistíme v nedalekém rekreačním areálu Dolce v Trutnově.

Průvodcovské služby

Průvodcovské služby certifikovaného průvodce po městě Trutnov a okolí v českém a anglickém jazyce. Navštivte s námi nejznámější pamětihodnosti města Trutnova a jeho okolí jako je Babičino údolí v Ratibořicích, Adšpašsko-Teplické skály, Hospitál Kuks a Braunův Betlém, Dělostřelecká tvrz Štachelberg, pevnost Josefov a další.

Další aktivity v Trutnově a okolí:

  • Vyjížďky na koních
  • Vyhlídkové lety
  • Pěší, cyklistické a inline stezky

Tipy kam v létě vyrazit:

  • Městské koupaliště Trutnov
  • Městský park Trutnov
  • Trutnovský bikepark
  • Rekreační areál Dolce
  • Bobová Dráha Mladé buky